Znakomita i zwięzła książka

W tym roku mija 30 lat od przełomowych chwil, które zapoczątkowały zmiany polityczne w naszej części kontynentu. 1989 był rokiem, w którym w Europie Środkowo-Wschodniej umarł komunizm, a sześć państw zrzuciło z siebie jarzmo zależności od ZSRR.

Kopalnia Dymitrow w Bytomiu, Stocznia Gdańska, lokal wyborczy w Warszawie, pogrzeb Imrego Nagya w Budapeszcie, upadek muru berlińskiego oraz teatr Laterna Magika w Pradze podczas aksamitnej rewolucji. To miejsca, gdzie trzydzieści lat temu Timothy Garton Ash był, i wydarzenia, w których brał udział, aby opisać te przełomowe chwile. Z reporterską swadą, humorem i wielką erudycją pisze także o tym, co je poprzedzało i co po nich nastąpiło, by ostatecznie doprowadzić do powstania Europy, jaką dziś znamy.

2 października w księgarniach, nakładem Wydawnictwa Znak,  będzie dostępna „Wiosna obywateli” prof. Timothy’ego Gartona Asha. To znakomita i zwięzła książka zarówno dla kogoś, kto te czasy pamięta, jak i dla młodego czytelnika, który chciałby się dowiedzieć, co doprowadziło do upadku systemu komunistycznego w Polsce i sąsiednich krajach. Obecne wydanie zawiera też nowy esej, w którym autor po trzydziestu latach podsumowuje efekty tych przemian.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*