Z jedną bramką czwarte miejsce

W miniony weekend odbył się Turniej o Mistrzostwo Polski Futsalu Kobiet w Krakowie. Zespół AZS UAM Poznań nie będzie jednak dobrze wspominał minionych rozgrywek. Podopieczne trenera Wojciecha Weissa zajęły 4. miejsce, ostatnie z możliwych do zdobycia.

Drugi dzień Final Four to mecze o trzecie miejsce oraz finał turnieju. W tym pierwszym spotkały się AZS UAM Poznań oraz AEK Wanda Słomniczanka Słomniki.  Miały one coś do udowodnienia, ponieważ był to ich trzeci raz w finałowej czwórce Ekstraligi Futsalu Kobiet. Dwa poprzednie sezony zespół AEK kończył na czwartej lokacie. Jak mówi powiedzenie „do trzech razy sztuka” i tak też się stało, ponieważ wywalczyły miejsce na upragnionym podium. Słomniczankom udało się pokonać futsalistki z Poznania aż 4:1 po bramkach Urszuli Kowal (7’ oraz 16’),  Julii Szostak (15’) i Natalii Janus (24’).  Dla poznanianek jedyną bramkę strzeliła Katarzyna Tarnowska (37’).

AZS Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz LKS Rolnik B. Głogówek – tak prezentowała się natomiast para finałowa, która walczyła o mistrzostwo Polski w sezonie 2018/2019. Futsalistki dostarczyły kibicom wiele emocji, pokazały determinację oraz walkę do samego końca. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla krakowianek i tym samym, zdobyły one czwarte Mistrzostwo Polski w Futsalu Kobiet. Do siatki w tym spotkaniu trafiały Ewa Duda (bramka samobójcza w 9. minucie), Ilona Kujawska dla Rolnika Głogówek w 9. minucie oraz Kinga Wilk, kapitan drużyny w 13. minucie wyprowadziła UJ na prowadzenie i taki rezultat pozostał do końca spotkania. LKS natomiast czwarty raz odnotowuje srebro w owych rozgrywkach, dodatkowo zalicza trzecią porażkę w finale z AZS UJ Kraków.

Krakowianki zdobyły w tym roku podwójne złoto, ponieważ 24 lutego  sięgnęły po złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Polski Futsalu Kobiet.