Test online do 4 marca 2020

Rozpoczęła się 7. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o CSR, organizowanego w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Skierowany jest on do uczniów szkół średnich i studentów z całej Polski, którzy do 4 marca w ramach pierwszego etapu wypełniają  test online. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody.

Udział może wziąć każdy/a student/ka oraz uczeń/uczennica szkoły średniej, którzy nie ukończyli 26. roku życia. Liczy się chęć zdobywania wiedzy z zakresu CSR.  Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić test online http://odpowiedzialnybiznes.pl/lob/konkurs-csr/   Osoby, które zakwalifikują się do II etapu, zmierzą się z pytaniami zamkniętymi i otwartymi w konkursie regionalnym, które odbędzie się w kilku miastach w Polsce. A pięć najlepszych osób z II etapu znajdzie się w finale.

– W ostatnim czasie obserwujemy zdecydowany wzrost zainteresowania zrównoważonym rozwojem oraz wpływem działań firm, administracji państwowej oraz innych podmiotów m. in. na  środowisko naturalne czy zmiany klimatyczne wśród młodych osób. Stąd mamy nadzieję, że Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o CSR zainteresuje szerokie grono, tych którzy chcą sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę. Liczymy też, że część z nich w przyszłości dołączy do naszej społeczności zajmującej się zawodowo kwestiami odpowiedzialności społecznej i środowiskowej- mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

***

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu budujący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. LOB tworzy grupa studentów i studentek – Ambasadorów i Ambasadorek CSR w lokalnych środowiskach. Poprzez różnorodne projekty realizowane przez organizacje w całej Polsce LOB dociera do osób i instytucji zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu dobrych praktyk biznesowych.