Półfinał bez porażki!

Turniej półfinałowy Mistrzostw Polski U15M. Drużyna Enea Basket Junior Poznań pokonała rywali. Będzie walczyć o medale Mistrzostw Polski U15M.

Przez zakończony jeden z półfinałów /grupa A/ przeszliśmy bez porażki. Oznacza to awans do finału tych rozgrywek i walkę o najwyższe trofeum.

Enea Basket Junior Poznań – MKS Ochota Warszawa 87:69  /23:16, 20:18, 27:21, 17:14/

Rywalizację półfinałową rozpoczynamy spotkaniem z gospodarzem tego półfinału MKS Ochota Warszawa. Przez pierwsze 5,5 minuty lepiej radzą sobie goście. Nie jest to wielka przewaga /dwukrotnie remis/ i nie budzi niepokoju trenera MKS. Po tym czasie celna trójka zawodników Ochoty wyprowadza ten zespół na prowadzenie, a gdy trafiają kolejną trójkę, ich przewaga zwiększa się do 6 punktów. Wtedy budzi się zespół Enei. Po kolejnych 3 minutach doprowadzamy do remisu /15:15/. Idąc za ciosem, do końca kwarty zdobywamy jeszcze 8 punktów, na które gospodarze odpowiadają tylko jednym. Koniec kwarty i wynik 23:16. Druga kwarta jest wyrównana. Prowadzenie drużyny poznańskiej nie jest wysokie, ale utrzymuje się niezmiennie. Ostatecznie kwarta kończy się z przewagą 2 punktów, a pierwsza połowa z przewagą 8 punktów. Trzecia i czwarta kwarta stanowią powtórkę dwóch poprzednich. Wygrywamy je odpowiednio 6 i 3 punktami ustalając ostateczny wynik 87:69.

Punkty dla Enei zdobyli: Sz. Buczkowski 22, 1×3, P. Buława dd 13, 16 zb., P. Bartkowiak 12, 2×3, 5 zb., R. Pawlicki 12, 1×3, J. Zaborowski 12, 1×3, M. Roszczka dd 10, 10 zb., B. Grabizna 2, F. Kowalewski 2, J. Kruszyński 2.

Enea Basket Junior Poznań – Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 82:45     /13:11, 29:13, 20:9, 20:12/

Zwycięstwo w tym meczu stanowiło duży, by nie powiedzieć olbrzymi krok na drodze do finału. Tym bardziej że we wcześniejszym meczu drużyna Trefla przegrała z zespołem gospodarzy i każda z nich zanotowała po jednej porażce. Nadzieje drużyny Zastalu, po pierwszej wyrównanej kwarcie, zostały brutalnie zgaszone po drugiej wygranej przez poznaniaków 16 punktami. W koszykówce młodzieżowej, to nie jest jeszcze przewaga gwarantująca sukces. Ponieważ i trzecia i czwarta kwarta kończą się z wysoką przewagą drużyny Enei, kończymy mecz w sposób niezagrożony, notując drugie ważne zwycięstwo.

Punkty dla Enei zdobyli: F. Kowalewski 12, 2×3, B. Grabizna 11, 1×3, 7 zb., M. Roszczka 11, P. Buława 8, 13 zb., R. Pawlicki 8, P. Bartkowiak 7, 1×3, Sz. Buczkowski 7, R. Krajewski 6, J. Kruszyński 6, 1×3, M. Kajak 3,   J. Zaborowski 3, 1×3.

UKS 7 Trefl Sopot – Enea Basket Junior Poznań 71:83                                       /24:19, 16:24, 17:20, 14:20/

Ostatni mecz tego półfinału. Jeszcze nie wszystko jest do końca rozstrzygnięte, ale prawdopodobieństwo, abyśmy nie awansowali do finału jest raczej niewielkie. Nawet przy naszej porażce z Treflem. Tylko pierwsza kwarta nie przebiega po myśli zespołu Enei. W  drugiej odrabiamy straty, a w kolejnych powiększamy naszą przewagę. Prawdopodobny awans zamienia się w pewny i tym samym meldujemy się w Finale Mistrzostw Polski U15 w sezonie 2021/22.

Punkty dla Enei zdobyli: P. Bartkowiak 20, 2×3, 6 zb., J. Zaborowski dd 15, 3×3, 10 as., J. Kruszyński 14, M. Roszczka  12, 1×3, Sz. Buczkowski 11, P. Buława 9, 16 zb., R. Pawlicki 2.