Event się udał, prawie wszystko wypaliło

Boże Narodzenie jest jednym z najbardziej ulubionych świąt. Czekają na nie, nie tylko dzieci, ale i dorośli. Świąteczne lampki świecą się na choince, w radio „We wish you a Marry Christmas”. Każdy chce, żeby nastąpił ten czas, gdy można usiąść z rodziną za stołem i zjeść wigilijną kolację.

Próbowaliśmy stworzyć odpowiedni przedświąteczny nastrój. Odbyło się Wielkie Kolędowanie, poprowadzone przez Koło Naukowe Zawodów Telewizyjnych i Filmowych. Wydarzenie rozpoczęło się o 9.45, na wielkim ekranie zobaczyliśmy film „Kevin sam w domu”. Przywołuje on najlepsze wspomnienia. Zorganizowano również quiz,  związany z tym bohaterem, rozdawano mandarynki, herbatę, kawę. Można było zrobić ciekawe zdjęcia i zobaczyć fotografie wykładowców wykonane podczas sesji świątecznej. Na Wielkie Kolędowanie przyszedł do nas Święty Mikołaj, który zaśpiewał na scenie razem z prodziekanem ds. studenckich, doktorem Szymonem Ossowskim. Były życzenia dziekana profesora Andrzeja Stelmacha dla studentów. W trakcie świętowania można było zjeść pierniki i ubrać choinkę w bombki z napisem WNPID. Dodatkową atrakcją był zespół, który zaśpiewał nam kilka kolęd, np. „Jest taki dzień”.

Podsumowując, jest to jedno z najciekawszych wydarzeń, w którym biorą udział tak studenci, jak i wykładowcy. Trzeba było włożyć wyjątkowo dużo pracy i energii, by event się udał, prawie wszystko wypaliło. Można było popracować nad niektórymi szczegółami, choćby nad zorganizowaniem zespołu śpiewającego. Mimo tego, w naszych myślach pozostaną tylko najlepsze wspomnienia. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wydarzenia.

Fot. Vladyslava Tsaryk