Czwarta kwarta dała się we znaki

Zła gra w czwartej kwarcie po raz kolejny dała się we znaki koszykarzom Biofarmu Basketu Poznań. Na trudnym parkiecie słupskiej Hali Gryfiej, poznaniacy prowadzili przez trzy kwarty, by w ostatnich 10 minutach oddać prowadzenie i ulec 63:70.

Basket od początku spotkania nie tracił czasu i aktywnie reagował na poczynania Czarnych. Choć to gospodarze zdobyli pierwsze punkty w spotkaniu, zawodnicy trenera Klozińskiego lepiej kontrolowali tempo. I choć podejmowali mniej prób rzutowych – notowali większą skuteczność. Pierwsza kwarta, wygrana przez Basket 15:14, dała BBP zastrzyk energii. Podobnie, jak w wygranym meczu z GKS Tychy, zawodnicy Basketu bardzo wyrównanie sprawowali się na parkiecie w ciągu pierwszych dwóch kwart. Trzecia kwarta, zakończona wynikiem 20:17 na korzyść Biofarmu Basketu, była jednocześnie trzecią wygraną kwartą gości z Poznania. Podczas ostatnich 10 minut spotkania zaostrzyły się emocje, jak i apetyty na zwycięstwo. Podobnie jak w drugiej kwarcie, bardzo szybko limit przewinień wyczerpali podirytowani słupszczanie, którzy jeszcze przed półmetkiem ostatniej części gry musieli liczyć się z perspektywą rzutów osobistych za każdy faul. Dopiero celny rzut za 3 punkty Adriana Kordalskiego (przy 5:45 do końca, na wynik 51:55) dał gospodarzom zastrzyk nadziei. Czarnym nowa energia pozwoliła na dwa szybkie rzuty z dystansu, które zmniejszyły stratę. Ostatnie 2 minuty były dla Basketu najtrudniejsze. Zaciekła obrona gospodarzy utrudniła ucieczkę punktową, a później odrobienie straty do prowadzących już kilkoma punktami Czarnych. Kolejny raz we znaki dała się czwarta kwarta.

Mimo świetnej gry w trzech pierwszych kwartach i dobrego występu Filipa Struskiego, poznaniacy będą musieli przełknąć gorycz porażki. STK Czarni Słupsk – Biofarm Basket Poznań 70:63 (14:15, 11:15, 17:20, 28:13).

Biofarm Basket Poznań: Struski 14, Krajewski 8, Marek 7, Dawid Bręk 6, Mateusz Bręk 6, Wojciech Tomaszewski 6, Flieger 5, Rutkowski 5, Fiszer 3, Wiśniewski 3.

STK Czarni Słupsk: Kordalski 18, Małgorzaciak 18, Pełka 15, Długosz 6, Fraś 6, Jakubiak 5, Dutkiewicz 2, Wyszkowski 0, Janiak 0.