Sezon drugi Arcane nadchodzi!

Netflix udostępnił pierwszy trailer zapowiadający drugi sezon animowanego serialu Arcane, który osiągnął wielki sukces nie tylko wśród graczy Leag of Legends. Znana jest data premiery. Czego możemy się spodziewać?

Pierwszy sezon Arcane osiągnął ogromy sukces, czego dowodem jest zdobycie nagrody dla najlepszej adaptacji na The Game Awards wraz z czterema nagrodami Emmy. Zarys fabuły wydaje się być dość prosty. Dwie siostry, w wyniku przykrych i smutnych wydarzeń, zostają rozdzielone. Jedna trafia do więzienia, mimo bycia niewinną, a jej siostra zostaje przygarnięta przez głównego antagonistę, który troszczy się o nią jak ojciec. Po czasie, w związku z biegiem lat i pewnymi wydarzeniami, starsza siostra Vi wychodzi z więzienia z pomocą Caitlyn. Pomimo różnych pobudek, ich wspólnym celem jest odnalezienie Powder znanej jako Jinx. Jednakże z czasem sprawy komplikują się i okazuje się, że zaszło wiele zmian w ciągu ostatnich lat.

Pierwszy sezon zakończył się wybuchowo oraz zostawił fanów serii z wieloma znakami zapytania. Na trailerze zatytułowanym „First Look” możemy zauważyć postać drugoplanową, która pomagała Silco, czyli naszemu głównemu złoczyńcy. Siedzący i przypięty do kabli szalony naukowiec Singed. Daje to nam przedsmak tego, że to on w drugim sezonie może zostać głównym antagonistą wraz z Jinx, której wystrzał kończył ostatni odcinek sezonu 1. Możemy w sekwencji końcowej zapowiedzi nadchodzącego sezonu zauważyć ogromną postać wilczo-podobną, która jest przywiązana do sufitu.

„To zdaje się potwierdzać, że Warwick zagra istotną rolę w drugim sezonie „Arcane”. Warwick to postać z League of Legends, przypominająca wilkołaka, o której już wcześniej wiedzieliśmy, że pochodzi z Zaun. Warwick to człowiek, który został zmodyfikowany przez eksperymenty Singeda i obdarzony krwiożerczą furią poprzez stymulanty podawane do jego krwiobiegu.” (Cass Marshall, www.polygon.com)

Według zapowiedzi, premiera drugiego sezonu ujrzy światło dzienne w tym roku w listopadzie. Na ogłoszenie dokładnej daty pozostaje czekać, mając nadzieję, że zostanie wyznaczona jak najszybciej. Wraz z zakończeniem prac nad odcinkami wyczekiwanego serialu.               

Fot. Arcane: Season 2 | First Look | Netflix – Trailer

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*