Zjednoczeni na wigilii Caritas

Caritas Archidiecezji Poznańskiej zorganizował kolację wigilijną dla ludzi starszych, samotnych, bezdomnych, niepełnosprawnych, ubogich, będących w potrzebie. Do hali nr 2 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przybyło około 1400 osób.

Bezcenna była pomoc 1000 wolontariuszy, a także uczniów i amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Poznaniu. Na liczne długie stoły trafiły świąteczne specjały z karpiem i kapustą z grzybami na czele. Gośćmi wigilijnej wieczerzy byli prezydent Jacek Jaśkowiak, i metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Każdy jej uczestnik otrzymał w prezencie świąteczną paczkę.

Caritas w Poznaniu jest katolicką instytucją charytatywną. Obejmuje ona opieką ludzi chorych, starszych i niepełnosprawnych, osoby bezdomne, bezrobotne, rodziny i osoby żyjące w skrajnym ubóstwie, ofiary przemocy, a także dzieci i młodzież ze środowisk zagrożonych marginalizacją. Prowadzi zbiórki żywności, odzieży, pieniędzy, wydaje bezpłatne obiady, organizuje letni wypoczynek. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęca do aktywności w wolontariacie.

https://www.facebook.com/TargiPoznanskie/photos/rpp.286999313615/10156789680588616/?type=3&theater

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*