Zaprosili na swój stadion

Start Gniezno zareagował na pojawiające się problemy z leszczyńskim torem. Władze klubu zapraszają drużynę Unii Leszno na stadion przy ul. Wrzesińskiej 25 i  wspólne jazdy.

W sezonie 2022 wszystkie kluby startujące w rozgrywkach PGE Ekstraligi (z wyjątkiem Apatora Toruń) zobligowane są do posiadania odwodnienia liniowego na swoim torze. Ma to zapobiegać odwoływaniu spotkań przy opadach deszczu. Kluby, które nie wykonają zalecenia żużlowych władz, nie będą mogły startować na swoich stadionach.

Leszno to najmniejsze miasto posiadające drużynę w Ekstralidze, a obiekt im. Alfreda Smoczyka jest dzierżawiony klubowi na treningi i zawody. Radnym udało się zorganizować środki na dostosowanie toru do wymogów, ale czasu do startu nowego sezonu jest niewiele. Pierwszy przetarg na wykonanie prac został odwołany ze względu na zbyt wysoką cenę.

Z pomocną dłonią w kierunku leszczyńskiego zespołu wychodzi 1-ligowy Start Gniezno. “Hej Unia Leszno! Słyszeliśmy o Waszych problemach z torem, gdyby nie udało się zakończyć prac w terminie, zapraszamy na wspólne treningi do zawsze gościnnej Pierwszej Stolicy!” – możemy przeczytać na facebookowym profilu klubu. Propozycja spotkała się z natychmiastowym odzewem – leszczynianie dziękują za zaproszenie, jednocześnie licząc na możliwość trenowania od początku u siebie.

Na pewno kluby z Wielkopolski spotkają się ze sobą przy okazji sparingów, które mają odbyć się w dniach 26-27 marca. Unia pierwszy mecz na swoim torze w ramach PGE Ekstraligi ma odjechać 17 kwietnia z gorzowską Stalą.

Tag: Unia Leszno, Start Gniezno, stadion, Toruń,

Zdjęcie: Autorstwa Stasiu ch – Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7342108

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*