Za darmo w najzimniejsze rejony świata

„Be Polar”- festiwal filmów z Północy to wyjątkowe wydarzenie pozwalające poznać bliżej kinematografię Norwegii, Szwecji, Danii, Islandii i Finlandii. Ponad 20 mroźnych tytułów zobaczyć można w formie online na Ninateka.pl

W programie ogólnopolskiego festiwalu znajdują się filmy fabularne, dokumentalne oraz animacje z najmroźniejszych zakątków świata. To niepowtarzalna szansa, by za darmo nadrobić docenione na świecie obrazy, takie jak: kontemplacyjny dramat „Ága” w reż. Milko Lazarova; terapeutyczny „Biały, biały dzień” Hlynura Pálmasona czy porywający dokument o geniuszu kina „Bergman – rok z życia” w reż. Jane Magnusson.

Celem festiwalu jest szerzenie wiedzy na temat arktycznej rzeczywistości, z jaką zmagają się codziennie jej mieszkańcy oraz propagowanie kultury państw Północy. Wydarzenie promuje również polskich dokumentalistów: Kubę Witka, Włodzimierza Puchalskiego, Zbigniewa Bochenka oraz Piotra Jaworskiego. Ich przyrodnicze oraz społeczne filmy wzbudzają refleksję nad ekologią i pięknem arktycznych krajobrazów.

Festiwal potrwa do 31 grudnia i dostępny jest w formie zdalnej. Z kubkiem gorącej herbaty w dłoni i za darmo można w skupieniu zwiedzać najzimniejsze rejony świata.

Islandia 2018. Fot. Daria Sienkiewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*