Klip i wiosna w grudniu

Możliwość składania życzeń zawsze dostarcza nam wielu emocji. Czasem jest to okazja do wypowiedzenia najszczerszych i najintymniejszych słów. Nierzadko to moment wzruszeń.

Ta piękna i szczęśliwie wciąż obecna tradycja, pozwala nam wierzyć w sprawczą moc słowa. Chcemy wierzyć, że wolność stanie się codziennością. Naszą wspólną. Domową, lokalną i globalną. Tego też życzymy Ukrainkom i Ukraińcom, sobie – Polkom i Polakom, ale dziś szczególnie Białorusinkom i Białorusinom, za których w sposób szczególny mocno ściskamy kciuki.

Premierowa piosenka polsko-ukraińskiej grupy Dagadana i białoruskiej piosenkarki Aleny Kadanovej, która powstała w ramach Festiwalu Ukraińska Wiosna, to utwór życzeniowy, nawiązujący do tradycji Ukrainy, Białorusi i wschodniej Polski. Liczymy na to, że będzie ona pretekstem do powiedzenia innym dobrego słowa. Że jej melodia będzie towarzyszyć w świątecznym czasie, dodając wiary i nadziei na lepsze jutro. Życzymy, aby ten utwór nucony po cichutku, przydawał  blasku zwyczajnym dniom, a w razie potrzeby i otuchy. Właśnie teraz, właśnie w tych czasach, które wręcz wymagają od nas umiejętności sięgania w najgłębiej ukryte w nas zakątki czułości i wrażliwości. Ślijcie te dźwięki wraz ze swoimi dobrymi słowami w świat. A dobro wróci! Piosenka znajdzie się na nowej płycie Dagadany! Już na początku 2021 roku.

Dagadana wystąpiła w składzie:

Daga Gregorowicz (wokal, elektronika), Dana Vynnytska (wokal, fortepian, akordeon, hulusy), Mikołaj Pospieszalski (kontrabas, bas, syntezatory, skrzypce), Bartosz Mikołaj Nazaruk (perkusja). Gościnnie: Alena Kadanova, wokal (na zdjęciu). Produkcja teledysku: Maciej Kosmowski -KosmoMedia.
Link do klipu na YouTube: https://youtu.be/rAXlpItXr0k

Posłuchaj w stremingu: https://ffm.to/DAGADANAnazdrowie
PS. XIII Festiwal Ukraińska Wiosna w Poznaniu #wirtualnie. Wszystkie wydarzenia odbędą się online. Więcej na www.poznajsasiada.org

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*