Wszystko, czego dusza podróżnika zapragnie

Palermo – bez wahania – nazwać można muzeum pod otwartym niebem. Każde z miast we Włoszech jest wyjątkowe na swój sposób. Jedne oferują wypoczynek, porównywalny z drogimi miejscami na świecie. Drugie, znane z historycznych i architektonicznych zabytków, przyciągają setki tysięcy turystów. 

A co zrobić, jeśli chcesz równocześnie cieszyć się piękną przyrodą, mieć wspaniały wypoczynek, poznać historie, kulturę?  Odpowiedź jest jedna – jedź  do Palermo, stolicy Sycylii! To miasto kontrastów, gdzie można znaleźć wszystko, czego zapragnie dusza doświadczonego podróżnika. Tutaj można znaleźć się w starożytnym kompleksie świątyni, a już po dziesięciu minutach wyjść na ulicę, która nie ustępują wybrzeżu w Monako. Jest to idealne miejsce na wakacje i  zakupy. Znajdziesz wszystko, o czym tylko zamarzysz. Już sama podróż do Palermo to prawdziwa przygoda. Przygotuj się na niesamowite i niespodziewane wrażenia, bo to nie Rzym, gdzie wszystkie atrakcje są od dawna wielu turystom znane.

Miasto kusi swoimi tajemnicami, które trzeba odkryć i cieszyć się nimi. Tutaj są dziesiątki pałaców, średniowiecznych zamków i katedr, starożytnych greckich i rzymskich świątyń, unikalnych zabytków architektury z czasów bizantyjskich władców, jak i zachwycających swym pięknem arabskich meczetów. Ale, z drugiej strony, Palermo to duże, nowoczesne miasto rozrywki wszelakiego rodzaju.

Palermo to świetny pomysł na wakacje w 2018 roku. Na Sycylii jest niesamowicie czyste i ciepłe morze z pięknymi plażami. Sezon plażowy na wyspie od maja do października. Wysoki sezon przypada na czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. To właśnie w tych miesiącach na wybrzeżu Sycylii jest zdecydowanie  najwięcej turystów.

Fot. Alina Krywenok

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*