Wiedza i pasja – nagrodzone

Natalia Oniszczuk, studentka naszej uczelni, zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie turystycznym. Promotorem pracy magisterskiej pod tytułem: „Charakterystyka i możliwości rozwoju szlaku pieszego Szklarska Poręba-Wałbrzych jako produktu turystycznego Dolnego Śląska” był prof. dr hab. Grzegorz Rachlewicz.

Polska Organizacja Turystyczna oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” są organizatorami konkursu na najlepszą Pracę Magisterską. „Teraz Polska Turystyka”, pod taką nazwą odbyła się druga jego edycja. Celem konkursu jest wsparcie młodych osób, które wybrały turystykę jako swoją ścieżkę swojej kariery zawodowej, jak i promowanie absolwentów różnych uczelni, którzy wyróżniają się wiedzą w tym zakresie, pasją. W tej edycji prace w głównej mierze dotyczyły turystyki krajowej, prezentacji walorów czy wykazywania potencjału parków narodowych.

Pierwsze miejsce w konkursie przypadło Marcie Rybickiej z Politechniki Gdańskiej („Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych. Projekt bazy wypadowej wraz z systemem stanowisk do obserwacji na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego”), a drugie – Małgorzacie Tokarz („Turystyka kulinarna na obszarach wiejskich – analiza zachowań konsumentów”), studentce Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Jak przyznał prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Krzysztof Przybył: „Promocja polskiej turystyki jest jednym ze sposobów wspierania konkurencyjności kraju. Niewątpliwie jest to dziedzina, która ulega dynamicznym przemianom w ostatnim czasie, a zatem wymaga kompetentnych kadr, a także systematycznych badań i analiz. Duże znaczenie ma tu świeże spojrzenie młodych, dobrze wykształconych ludzi pełnych zapału do kontynuowania obranej tematyki. Dzięki konkursowi, chcemy wspierać i promować utalentowane osoby, których poziom wiedzy o turystyce jest ponadprzeciętny i które wybrały turystykę jako ścieżkę swojej edukacji i kariery zawodowej”

https://drive.google.com/drive/folders/16Tvxij-h7JV0dWebi7YJUG2ijpVHJBqs

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*