Wernisaż i licytacja wyjątkowych prac

Za tydzień, 20 października o godz. 17 w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbędzie się wernisaż i licytacja wyjątkowych prac plastycznych podopiecznych Fundacji Bardziej. Partnerem wydarzenia jest Teatr Muzyczny w Poznaniu.

Działalność Fundacji polega głównie na organizacji turnusów wytchnieniowych i spotkań weekendowych, by rodzice dzieci ze schorzeniami genetycznymi mogli odetchnąć i wypocząć. Podczas jednego z takich turnusów powstały niezwykłe obrazy, które można oglądać w Pałacu Działyńskich (od 21 października w godz. 9-16).  Dochód z licytacji w całości przeznaczony zostanie na organizację kolejnych turnusów.

Uczestnikami warsztatów były głównie osoby z niepełnosprawnością intelektualną obarczone  chorobami genetycznymi – przede wszystkim zespołem Downa czy autyzmem. Warsztaty odbyły się w plenerze w Nadziejewie, ale temat pracy każdy z uczestników  wybierał sobie sam. Podczas wystawy będzie można zobaczyć pejzaże z Nadziejewa, góry, martwe natury oraz wspaniałe obrazy wizji zabudowań. Powstały niesamowite prace – od takich z kilkoma kreskami, po takie, które prowadzący zajęcia uznali za niezwykle cenne, nowatorskie i wręcz profesjonalne. Warsztaty pokazały nam wszystkim  jak bardzo sztuka inspiruje, uspakaja i przełamuje wszelkie bariery, w tym bariery znacznych nawet niepełnosprawności.

Linki do strony www i profilu Fundacji Bardziej na Facebooku:

https://www.facebook.com/fundacjabardziej/

http://bardziej.eu/2022/10/05/wystawa/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*