Wczesna i skuteczna diagnostyka

Konferencja naukowa „Lekarz-Pacjent-Naukowiec, współpraca w chorobach rzadkich”, już jutro. Do tego bezpłatnego wydarzenia ONLINE może dołączyć każdy, kto zarejestruje się na stronie internetowej. Zarejestruj się BEZPŁATNIE

Szacuje się, że rzadkie schorzenia dotykają około 3 mln Polaków, co stanowi populację dwóch dużych miast Polski. Na świecie ta liczba przekracza 350 mln ludzi. Nazywamy je rzadkimi, ponieważ statystycznie dotykają nie więcej niż 5 na 10 000 osób. Nie zmienia to jednak faktu, że rzadkie choroby to ogromne wyzwanie zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy i naukowców.

Na naszej konferencji w szczególności poruszane będą zagadnienia wczesnej i skutecznej diagnostyki chorób rzadkich z perspektywy lekarzy i naukowców, którzy zaprezentują najnowsze osiągnięcia badań, obrazujące aktualny stan wiedzy i praktyki w tych nieuleczalnych chorobach.

W konferencji prasowej weźmą udział dr hab. Luiza Handschuh, prof. ICHB PAN, dr inż. Cezary Mazurek, dr hab. Marzena Wojciechowska, prof. ICHB PAN, mgr Paulina Stochniałek, mgr Renata Borowska- Juszczyńska.

Szczegółowe informacje odnośnie wydarzenia dostępne są na stronie internetowej: https://konferencjachorobyrzadkie-poznan.pl/

Światowy Dzień Chorób Rzadkich, obchodzony 29 lutego, to święto pacjentów i ich rodzin, a także szerokiego grona osób zaangażowanych w pomoc Pacjentom z chorobami rzadkimi. W ramach tego święta od kilku lat rokrocznie organizowane są konferencje naukowe, poprzez które zwracana jest uwaga na problemy osób cierpiących na choroby rzadkie oraz podkreślić solidarność z chorymi i ich rodzinami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*