Warto przyjrzeć się pozostałym

Już wiadomo, kto wzbogacił się o Złoty Glob. Gala rozdania nagród, z powodu wcześniejszych skandali, o których pisaliśmy w Sic!, nie była transmitowana przez NBC. Decyzja ta sprawiła, że wyniki przekazywane były na bieżąco w portalach społecznościowych.

Nagrodę dla najlepszego filmu dramatycznego zdobyła produkcja „Psie pazury”, której reżyserka Jane Campion uhonorowana została także w kategorii najlepszy reżyser. Statuetka najlepszej aktorki w filmie dramatycznym trafiła do Nicole Kidman za rolę w „Lucy i Desi”. „Encanto” zostało wyróżnione w kategorii najlepszego filmu animowanego. Nagrody muzyczne nie były zaskoczeniem, ponieważ Złoty Glob za najlepszą muzykę otrzymał Hans Zimmer, film „Diuna”. Nagroda za najlepszą piosenkę trafiła do Billie Eilish oraz Finneasa za utwór do „Nie czas umierać” pt. „No Time To Die”.

Złote Globy często stanowią prognozę Nagród Akademii Filmowej – Oscarów, dlatego warto przyjrzeć się pozostałym nagrodzonym produkcjom, reżyserom, aktorom oraz kompozytorom. Być może podobne werdykty padną podczas 94. ceremonii wręczenia Oscarów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*