W przedziale 201-250

Times Higher Education opublikował niedawno coroczny ranking dotyczący najlepszych uczelni w krajach rozwijających się. Znalazło się na nim 378 uniwersytetów, w tym uczelnie z Polski.

Miano najlepszej polskiej uczelni przysługuje Uniwersytetowi Warszawskiemu, który zajął 87 miejsce. Następne miejsca na podium zajęły Uniwersytet Jagielloński (143) i Politechnika Warszawska (173). W przedziale 201-250 znalazł się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Za nim uplasowały się AGH, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Pierwsza dwudziestka rankingu została zdominowana przez uczelnie chińskie, tureckie oraz rosyjskie. Chiński uniwersytet w Pekinie i Uniwersytet Tsinghua zdobywają dwa pierwsze miejsca rankingu uniwersytetów THE Emerging Economies University 2018 już po raz piąty z rzędu. Kraj ten zajmuje kolejnych pięć miejsc w pierwszej dziesiątce (o jedną pozycję więcej niż rok temu). Wysokie miejsca zajęły także uniwersytety z RPA, Tajwanu oraz Brazylii i Indii. Z uczelni z naszego regionu najwyżej uplasował się Uniwersytet Karola Wielkiego w Pradze zajmując 48. miejsce.

Tegoroczny ranking objął 378 uniwersytetów z 42 krajów dynamicznie rozwijających się.  Weryfikacji podlegały m. in. kształcenie, prowadzenie badań, transfer wiedzy oraz międzynarodowa rozpoznawalność.

Fot. Andrzej Piechocki

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*