W pięciu kategoriach

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska im. Tadeusza Mazowieckiego 2020 z łączną pulą nagród w wysokości 25.000 euro. Termin zgłoszeń: 20 stycznia 2020. Prace zgłaszać można w  kategoriach: Prasa, Radio, Telewizja, Multimedia, „Dziennikarstwo na Pograniczu”. Zwycięzców nagrodzimy w ramach Polsko-Niemieckich Dni Mediów na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą 4 czerwca 2020.

Prace konkursowe powinny przybliżać życie codzienne i problemy społeczne sąsiedniego kraju, przyczyniać się do poszerzania wiedzy Polaków i Niemców o sobie nawzajem, pomagać zrozumieć politykę, zjawiska gospodarcze, osiągnięcia nauki i kultury. Tematy mogą dotyczyć wszystkich aspektów relacji polsko-niemieckich. Dla fundatorów nagrody ważne jest, aby poprzez poruszanie takich zagadnień wspierać integrację obu państw w Unii Europejskiej. Tematy prac mogą dotyczyć wszystkich aspektów relacji polsko-niemieckich, jury jednak szczególnie chętnie wyróżnia prace z odniesieniem do bieżących spraw kraju sąsiada. Także artykuły i audycje dotyczące trudnej polsko-niemieckiej historii mają szansę na nagrodę. Nowością jest możliwość zgłoszenia większej liczby prac przez dziennikarki i dziennikarzy, wydawnictwa, redakcje i nadawców – głoszą zaktualizowane warunki konkursu.

Koordynator rządu federalnego ds. współpracy z Polską i fundator nagrody „Dziennikarstwo na Pograniczu”, premier Brandenburgii Dietmar Woidke zaprasza wszystkich: dziennikarki i dziennikarzy z Polski i Niemiec do zgłaszania najlepszych prac w tym ważnym konkursie o długiej tradycji. „Media po obu stronach granicy mają niezwykle ważne zadanie: informować zgodnie z prawdą, autentycznie i w otwarty sposób o sytuacji w Polsce i w Niemczech. Prawda i przejrzystość są kluczem do zrozumienia i wspólnoty. Mam nadzieję, że do rywalizacji w konkursie o Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza-Mazowieckiego 2020 zgłoszonych zostanie wiele prac z obu krajów!”. D. Woidke już cieszy się na wieczór 4 czerwca przyszłego roku, kiedy we Frankfurcie nad Odrą zostaną uhonorowani zwycięzcy w pięciu kategoriach.

Fundatorami nagrody od 1997 roku są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej i ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius oraz trzy polskie województwa: zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie i trzy niemieckie kraje związkowe: Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia. Fundacja Roberta Boscha wspierała Nagrodę w latach 2007-2019.

Termin składania prac w konkursie mija 20 stycznia 2020. Można je składać przez internetowy system rejestracji. Kryteria oceny prac we wszystkich kategoriach, dokumenty zgłoszeniowe oraz inne sposoby zgłoszeń prac dostępne są na stronie Nagrody.

Kontakt w sprawie prac w języku polskim: Magdalena Przedmojska, koordynatorka projektów
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa
Tel.: + 48 (22) 338 62 73
Fax: + 48 (22) 338 62 01
E-Mail: magdalena.przedmojska@fwpn.org.pl

Kontakt w sprawie prac w języku niemieckim: Frieda Pirnbaum, Büro des Deutsch-Polnischen Journalistenpreises Tadeusz-Mazowiecki

Sächsische Staatskanzlei, Archivstraße 1, 01097 Dresden
Tel.: + 49 351 81609-48

E-Mail: f.pirnbaum@heimrich-hannot.de

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*