Głos, pianino i kontrabas

Tuż po świętach magię Bożego Narodzenia pomoże przywrócić koncert kolęd w wykonaniu Katarzyny Cerekwickiej, która wraz z zespołem zagości trzeciego stycznia w Centrum Kultury Przeźmierowo.

Niezapomniane, zwycięskie wykonanie piosenki Ewy Bem „Wyszłam za mąż, zaraz wracam” w programie „Szansa na sukces” i zdobyte Grand Prix w Koncercie Debiutów Opole’97  przypieczętowały jej artystyczną drogę. I choć, jak sama mówi, bywała ona wyboista, to na szczęście dla jej fanów, Katarzyna Cerekwicka wciąż tworzy, nagrywa płyty i koncertuje. Na dotychczasowy dorobek płytowy piosenkarki i autorki tekstów składa się sześć albumów studyjnych oraz dziewiętnaście singli. Pierwszy album „Mozaika”, wydany w 2000 roku, nie zdobył dużej popularności, ale wydany sześć lat później singiel „Na kolana”, promujący drugi krążek artystki „Feniks”, stał się dużym wydarzeniem muzycznym. Kolejne płyty: „Pokój 203” (2007), „Fe-Male” (2010), „Między słowami” (2015) oraz „Kolędy” (2016) ugruntowały jej pozycję na polskim rynku muzycznym.

„Śpiew to dla mnie coś więcej, niż tylko praca. To jest moje powietrze, którym oddycham” – powiedziała artystka w rozmowie z  Jolantą Fajkowską w radiowej Jedynce. Za tę naturalność, wrodzony talent i klasę była wielokrotnie nagradzana. A takie hity jak: „S.O.S”, „Nie ma nic”, „Wszystko, czego chcę od ciebie”, „Bez ciebie”, w połączeniu z jej ciepłą barwą głosu oraz dojrzałymi interpretacjami powodują, że Katarzyna Cerekwicka jest jedną z najbardziej lubianych polskich wokalistek.

Podczas styczniowego koncertu w Przeźmierowie usłyszymy kolędy i pastorałki w jazzowych aranżacjach, przy akompaniamencie pianina i kontrabasu. Większość utworów pochodzi ze świątecznej płyty. Będą to takie klasyki kolędowe jak: „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”,  „Mędrcy Świata” , jak również bożonarodzeniowe przeboje z całego świata: „Santa Claus is coming to town” Mariah Carey,  „Have yourself a merry merry Christmas” Whitney Houston.

Katarzyna Cerekwicka Trio, Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a), 03.01.2020, godz. 19. Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl

Fot. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kasiacerekwicka.jpg

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*