W piątek zabrzmi hymn Nowej Ameriki

Za kilka dni  (3-5 listopada) w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się konferencja podsumowującą projekt artystyczny „Nomadic Garden“ (Ogród nomadyczny). Podczas otwarcia konferencji po raz pierwszy wykonany zostanie hymn Nowej Ameriki.

„Od maja do września bieżącego roku nasza jurta wędrowała przez Nową Amerikę i zatrzymywała się, zawsze na jeden dzień, w 15 miejscowościach: Cigacice, Słońsk, Steinhöfel, Słubfurt (Frankfurt/Słubice), Bautzen, Drawsko Pomorskie, Ośno Lubuskie, Muszkowo, Zielona Góra, Torgelow, Bad Freienwalde, Lunow-Stolzenhagen, Szczecin, Głogów, Cedynia. Pochylając się nad ogromną mapą, rozmawialiśmy z mieszkańcami tych miejscowości o pozytywach i negatywach ich najbliższej okolicy. Zbieraliśmy propozycje zmian, pomysły i wizje obywateli na przyszłość” – wyjaśnia Michael Kurzwelly, współtwórca projektu. Dyskusje uczestników były rejestrowane. Powstało z nich 15 filmów, energetycznych portretów mieszkańców i miejscowości, które zostaną zaprezentowane podczas konferencji. W pierwszym jej dniu, w piątek,  światowa premiera hymnu Nowej Ameriki w wykonaniu chóru z Muszkowa

W konferencji wezmą udział przedstawiciele wszystkich 15 miejscowości, którzy wspólnie opracują nowe projekty w celu aktywizacji społeczeństwa obywatelskiego w Nowej Americe. Zapraszamy do uczestnictwa w konferencji wszystkich zainteresowanych tematem . Udział, wyżywienie i zakwaterowanie (dla ograniczonej liczby osób) są bezpłatne. Wymagana jest rejestracja. Program konferencji i formularz zgłoszeniowy znajduje się pod adresem:

http://www.nowa-amerika.eu/newsy/nomadic-garden-konferenzja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*