W 6. edycji 30 miejsc

Początki kariery nie są łatwe, ale dzięki tej inicjatywie wiele młodych kobiet postawiło ważny krok na drodze do pracy marzeń. Właśnie ruszyła rekrutacja do programu Inżynierki 4.0 organizowanego już po raz szósty przez firmę Siemens. Na 30 studentek, które prześlą najciekawiej przygotowane autoprezentacje, czeka seria szkoleń i spotkań z ekspertami z branży, a także konkurs z nagrodami.

Jedynie 6 na 1000 kobiet decyduje się na pracę związaną z nowymi technologiami – wynika z raportu Komisji Europejskiej Women in digital age. Taka dysproporcja może odebrać nieco pewności siebie studentkom u początku ich edukacyjnej i zawodowej ścieżki na kierunkach ścisłych. Wyrównywanie reprezentacji płci w tym obszarze to proces, który dopiero raczkuje. Z każdym rokiem przybywa ambitnych, pełnych energii kobiet, które pragną zdobyć wykształcenie inżynierskie, a w przyszłości podjąć pracę w zawodzie. Aby wesprzeć je w osiągnięciu celu, Siemens Polska regularnie organizuje cykl warsztatów i spotkań z ekspertami w ramach programu Inżynierki 4.0. Właśnie ruszyła jego szósta edycja.

By dołączyć do programu, wystarczy do 25 lutego br. wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://wydarzenia.siemens-info.com/inzynierki40 oraz w interesujący sposób przedstawić się w formie eseju, prezentacji lub materiału wideo. Autorki 30 najciekawszych prac otrzymają zaproszenie na warsztaty i do udziału w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Finał Inżynierek 4.0 odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia br. w warszawskiej siedzibie Siemensa.

Grafika: https://wydarzenia.siemens-info.com/inzynierki40

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*