UFO w służbie USA?

Jak donosi serwis Geekweek.pl, nad USA ma pojawić się prototyp najbardziej zaawansowanego w historii bombowca jądrowego.

Siły Powietrzne USA niedługo rozpoczną testy najważniejszego samolotu w swojej flocie. Maszyna ma nosić nazwę B-21 Raider i być najnowocześniejszym w historii bombowcem strategicznym, zdolnym do przenoszenia nowej broni jądrowej. Samolot jest następcą słynnego B-2 Spirit, który w liczbie 20 sztuk służy w armii od początku lat 90.

Siły Powietrzne chcą za pośrednictwem B-21 pokazać potęgę technologiczną, jaką obecnie dysponują. W tej materii USA wyprzedzają inne kraje o kilka długości. Raider” w praktyce nie ma żadnej konkurencji pochodzącej z takich potęg militarnych jak Chiny czy Rosja. Kraje te nawet nie osiągnęły technologii na poziomie jego poprzednika, czyli B-2 Spirit. Niektórzy eksperci uważają, że nowe drony bombowe Chin i Rosji to zabawki w porównaniu z genialnym B-21. Wspomniany bombowiec posiada w sobie niespotykaną dotychczas cechę. Maszyna może być obsługiwana na 3 różne sposoby. Sterowanie samolotem może odbywać się za pomocą pilota, operatora zasiadającego w centrum dowodzenia lub sztucznej inteligencji.

Według informacji płynących z Pentagonu pierwszy prototyp B-21 Raider ma być dostarczony ze słynnej Strefy 51 w Nevadzie do bazy Ellsworth leżącej w Południowej Dakocie. „Pochodzenie” maszyny z legendarnej strefy 51 oraz niesamowicie futurystyczny wygląd samolotu z pewnością będzie pobudzał do dyskusji wszystkich wielbicieli teorii o technologiach pozaziemskich czy UFO.

Na pokładzie nowego bombowca będzie można przenosić potężną broń. W skład uzbrojenia wejdą bomby termojądrowe B61 oraz najpotężniejsze na świecie bomby nienuklearne o nazwie GBU-57. Armia USA buduje nowe maszyny bojowe z myślą o konfliktach rozgrywających się na Bliskim Wschodzie, a także w razie ewentualnego konfliktu z Koreą Północną.

Ze względu na postępującą technikę, spekuluje się, że B-21 Raider będzie ostatnim samolotem załogowym w amerykańskim lotnictwie. Pentagon, według plotek, ma planować zastąpienie klasycznych bombowców pojazdami kosmicznymi, które w czasie krótszym niż godzina będą mogły dokonać ataku jądrowego na dowolny ziemski cel.

Fot. Zrzut ekranu z oficjalnej strony U.S. AIR FORCE: https://www.af.mil/News/Article-Display/Article/948366/the-b-21-has-a-name-raider/

1 Komentarz do UFO w służbie USA?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*