U nas subskrypcje bez zmian

Spotify, popularna platforma streamingowa z muzyką i podcastami, właśnie ogłosiła plany podniesienia cen subskrypcji w wybranych kilkudziesięciu rynkach na świecie. Decyzja ta wzbudziła wiele kontrowersji i zainteresowanie użytkowników.

Spotify oferuje różnorodne plany subskrypcji, w tym pojedyncze konta, rodzinne i studenckie, a podwyżka cen będzie miała wpływ na te wszystkie warianty subskrypcji.

W Stanach Zjednoczonych miesięczne stawki za poszczególne pakiety Spotify rosną następująco: Individual: z 9,99 do 10,99 dolarów, Duo: z 12,99 do 14,99 dolarów, Family: 15,99 do 16,99 dolarów, Student: z 4,99 do 5,99 dolarów. Podwyżka pakietów ma być wprowadzona w kilkudziesięciu krajach: w USA, Kanadzie, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Meksyku i Australii. Na liście są też niektóre kraje z Europy Środkowo-Wschodniej, m. in. Bułgaria, Kosowo, Słowacja, Słowenia, Litwa i Estonia.

Podwyżki nie obowiązują jednak Polski. Jest to dobra wiadomość, u nas subskrypcje na Spotify nadal będą kosztowały miesięcznie od 9,99 zł (pakiet Student) do 29,99 zł (Family). Planowana jest  kontynuacja inwestycji w Polsce, aby wciąż dostarczać najwyższej jakości usługi. W ostatnich latach polski rynek muzyczny wykazywał ogromny wzrost, a Spotify chce nadal w pełni uczestniczyć w tej ekspansji.