Szok we Włoszech. Mourinho utracił posadę!

Wtorkowy poranek okazał się dniem sądu ostatecznego. Po ponad 2 latach władze AS Roma zdecydowały się rozwiązać kontrakt z portugalskim trenerem i jego sztabem szkoleniowym.

„The Special One” pełnił funkcję trenera zespołu ze stolicy Włoch od lipca 2021. Mimo wiary do samego końca, nie udało się przełamać klątwy trzeciego sezonu pod wodzą Portugalczyka i postanowiono pożegnać się z nim w połowie stycznia.

Od początku swojej pracy, Jose nie udało się doprowadzić drużyny na miejsca 1-4, premiujące grę w Lidze Mistrzów. W sezonie 2021/22 oraz 2022/23 AS Roma uplasowała się jednakowo na 6. miejscu w Serie A, co gwarantowało udział w Lidze Europy. W pierwszym sezonie pracy Mourinho, klubowi ze stolicy Włoch udało się zdobyć Puchar Ligi Konferencji, czyli pierwsze od dawna trofeum międzynarodowe. Rok później, w sezonie 2022/23, Mourinho doszedł do finału Ligi Europy, gdzie po wielu kontrowersjach, uległ Sevilli.

Jeśli bierzemy pod uwagę sezon obecny, to sytuacja Romy nie jest zbyt kolorowa. Drużyna zajmuje dopiero 9. miejsce, odpadła z Pucharu Włoch, przegrywając z derbowym rywalem – Lazio Rzym.

Oficjalnie wiadomo, że nowym trenerem Giallorossich został Daniele De Rossi, czyli niekwestionowana legenda tej drużyny. Nazwisko, oczywiście, budzi respekt, ale Włoch jako trener nie ma zbyt pokaźnego CV, więc przynajmniej na tę chwilę, musimy wstrzymać się osądem tej zmiany.

Fot. https://onuaonline.com/as-roma-part-ways-with-jose-mourinho/

TAGI: piłka nożna, AS Roma, Jose Mourinho, Serie A, De Rossi,

1 Komentarz do Szok we Włoszech. Mourinho utracił posadę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*