Święto uczcimy premierą

Przed nami  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, obchodzony 23 kwietnia już od 1995 roku. W Bibliotece Raczyńskich dzień książki świętujemy codziennie – zapraszamy do wypożyczalnia książek, audiobooków, korzystania z czytelni i rozmów o książkach!

W tym roku dzień książki uczcimy premierą kolejnego spektaklu Teatru Bajarka. Bibliotekarki z Filii 20 przygotowały spektakl teatru cieni w oparciu o ukraińską bajkę o lisicy i żurawiu. Filmy w dwóch wersjach językowych dostępne będą od 23 kwietnia na profilu biblioteki na  Facebooku oraz kanale na YouTube. 

Czy omikron kojarzy się literaturą? Niekoniecznie, a powinien, bo pod pseudonimem Omikron pisał Jan Kasprowicz, bohater poniedziałkowego spotkania w Bibliotece Raczyńskich.  Tematem będzie nowa książka „Wykrzesać pokrewieństwo burzy. Jana Kasprowicza drogi do wielkości”.  Uczestnikami rozmowy są redaktorzy tomu –  Radosław Okulicz-Kozaryn, Karol Jaworski i Marcin Jauksz. Rozmowę poprowadzi Alicja Przybyszewska. Na spotkanie zapraszamy 25 kwietnia o godz. 17.00 do Sali 1 w historycznym gmachu Biblioteki Raczyńskich.  Z cyfrową wersją publikacji można zapoznać się na stronie https://press.amu.edu.pl/pl/%E2%80%9Ewykrzesa%C4%87%20pokrewie%C5%84stwo%20burzy%E2%80%9D.%20drogi%20jana%20kasprowicza%20do%20wielko%C5%9Bci.html

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*