Spektakl ‘’Z kapelusza” powraca

Jeden z najbardziej znanych skandynawskich choreografów – Jo Strømgren poszerzył swój dorobek o kolejną współpracę z Polskim Teatrem Tańca (PTT). Ich kolektywny proces twórczy zaowocował spektaklem ‘’Z kapelusza”, który miał swoją premierę 12 września 2023. Dzieło powróci na deski Dużego Studia, przy ulicy Taczaka 8.

Dzień pierwszej odsłony tej sztuki był dla PTT wielkim świętem. Bowiem minęło wtedy 50 lat, od kiedy Conrad Drzewiecki powołał do życia tę instytucję. Z tej okazji teatr ogłosił huczne świętowanie do końca czerwca 2024 roku. Sezon jubileuszowy otworzyły cztery inauguracje (12, 13, 15 i 16 września). Na ten czas zaplanowano wiele atrakcji, spektakli oraz wystaw.

Spektakl Jo Strømgrena był bez wątpienia bardzo ważnym elementem uroczystego otwarcia celebracji. Ten artysta jest jednocześnie choreografem, scenografem i reżyserem świateł oraz dźwięku tej sztuki. Mówi ona o wspomnieniach potasowanych przez czas. Jest rozmyta, oniryczna. To kolaż dawnych przeżyć, a także próba sprawdzenia, jak daleko możemy sięgać pamięcią. Widz może poczuć się jakby jechał pociągiem pośród miraży przeszłych zdarzeń.

Zespół PTT miał okazję zaprezentować ten spektakl nie tylko w Poznaniu, także w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz w Den Norske Opera&Ballet w Oslo. Widowisko będzie można ponownie zobaczyć w Poznaniu 26 i 27 stycznia oraz 8 i 9 marca o godzinie 20. Trwa godzinę, bilety kosztują 60 zł (ulgowy), 90 zł (normalny).

Fot. z prywatnego archiwum autorki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*