Poznań wspomina wybitnych artystów

Już za tydzień, 15 stycznia (godzina 19) w auli UAM koncert poświęcony pamięci wybitnych polskich artystów sceny muzycznej – Ewy Demarczyk i Marka Grechuty.

Wydarzenie przygotowane zostało przez członków kabaretu Piwnicy pod Baranami. Widzowie usłyszą m. in. ,,Na moście w Avignon”, ,,Będziesz moją Panią”, ,,Zabij ten lęk”, ,,Balladę o cudownych narodzinach Bolesława Krzywoustego” czy ,,Gdziekolwiek”. Bilety dostępne na ebilet.pl

Ewa Demarczyk to jedna z najsłynniejszych polskich piosenkarek wykonujących utwory z nurtu poezji śpiewanej, w latach 60. związana była z Piwnicą pod Baranami. Ceniona za ekspresję, niebywałą osobowość estradową oraz wybitne zdolności interpretacyjne. Występowała na całym świecie m. in. we Francji, Austrii, Niemczech, USA czy w Brazylii.

Z twórcami wydarzenia w latach 1976-1986 współpracował również Marek Grechuta, przez wielu uważany za najważniejszego przedstawiciela polskiej poezji śpiewanej. Był również poetą, kompozytorem, a także malarzem. Jego utwór ,,Dni, których jeszcze nie znamy” znany jest chyba każdemu.

1 Komentarz do Poznań wspomina wybitnych artystów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*