Salon poezji także w zamku

W najbliższą sobotę, 21 października, o godz. 11:45, Salon Poezji z aktorką Teatru Polskiego w Poznaniu Moniką Roszko, która zaprezentuje poezję amerykańską różnych autorów, w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka. Program muzyczny przygotuje Piotr Pawlus, gitarzysta orkiestry Teatru Muzycznego.

Monika Roszko jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Od 2016 roku jest w zespole Teatru Polskiego w Poznaniu, gdzie zagrała m. in. w „Cudzoziemce”, „Śmierci Jana Pawła II”, „Kolorowych snach”, „Taśmach rodzinnych”, „Hadze” i „Faustusie”. Na dużym ekranie Monika Roszko zadebiutowała w 2016 roku w filmie „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Wystąpiła także w drugim sezonie serialu Canal+ pt. „Belfer”.

Salon Poezji z Moniką Roszko odbędzie się również w Zamku w Kórniku 21 października o godz. 18. Wstęp tylko z zaproszeniami. W sprawie miejsc prosimy o kontakt z Biblioteką Kórnicką.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu dofinansowywane są przez Fundację Zakłady Kórnickie. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje wiceprezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

Bilety w cenie 20 zł dostępne są w kasie oraz na stronie internetowej Teatru Muzycznego. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616 oraz pod adresem bilety@teatr-muzyczny.pl

Grafika – materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*