75 tytułów w pięciu kategoriach

Na najwyższym podium czytelnicy dwukrotnie ustawili książki Jana Parandowskiego. Ranking, w sumie w pięciu kategoriach, obejmuje 75 tytułów.

Od pięciu lat Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu sprawdza, następnie informuje o tym, co czyta Poznań, które książki najchętniej wypożyczają czytelnicy. W 2022 roku widać było wielką przewagę literatury obyczajowej nad kryminałem, ale wśród beletrystyki dla dzieci nadal zainteresowaniem cieszą się detektywistyczne historie o Lassem i Mai. W obrębie literatury niebeletrystycznej zwracają uwagę pozycje poświęcone zdrowiu psychicznemu i psychologii. Wśród czytelników korzystających z kodów Legimi widać wielkie zróżnicowanie tematów i gatunków, bo są tu zarówno „Empuzjon” Olgi Tokarczuk, fantastyka jak i reportaże.

Zwycięzcami w pięciu kategoriach są:

  • Kristin Hannah „Słowik”
  • Jan Parandowski „Mitologia: wierzenia i podania Greków i Rzymian”
  • Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec”
  • Jan Parandowski „Mitologia: wierzenia i podania Greków i Rzymian”
  • Jennifer Armentrout „Krew i popiół”  

Pełne zestawienie pod adresem: http://www.bracz.edu.pl/event/co-czyta-poznan-2022/

Grafika: http://www.bracz.edu.pl

DWIE LICYTACJE. Gdyby ktoś chciał mieć w swojej biblioteczce piękny album o historycznych atlasach ze zbiorów Biblioteki Raczyńskich, do ubioru dołożyć apaszkę ze wzorem z dawnych zielników, a dobre dni zaznaczać w kalendarzu, nade wszystko zaś wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ma do wyboru dwie licytacje:  

https://allegro.pl/oferta/piekny-album-z-atlasami-dodatki-sztab-5075-wosp-13181163184?fbclid=IwAR3Sk2emwWYVPhyEQvLXKfPuTMOBQiwDVnZ60U6szBnHkomwSb_66p1FFwg

https://allegro.pl/oferta/piekny-album-z-atlasami-dodatki-sztab-5075-wosp-13181106978?fbclid=IwAR2g1decDf8BZ6X1NWm02hmO4N0OrsM_gkb0UqofMdYuU5oERdOQ8fLtt9Y

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*