Pomost na rynek pracy

sdr

Od rana trwały spotkania z przedstawicielami wielu firm i instytucji, którzy oferowali studentom  staże i praktyki. Z instytucji państwowych był Oddział IPN w Poznaniu. Zainteresowani historią, mieli szansę, by dowiedzieć się szczegółów o pracy historyków w tej instytucji.

Gościł u nas  przedstawiciel TVP, która szukał zdolnych osób do swoich programów. Nie zabrakło stanowisk dla mundurowych z Wojewódzkiej Komendy Policji w Poznaniu, a także strażaków z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Dla fanów sportu atrakcją było stanowisko, na którym  dwie osoby zachęcały studentów do pracy biurowej lub  w charakterze trenera w Akademii Piłkarskiej Reissa (Piotr Reiss, były piłkarz Lecha Poznań – dop. red.). Najwięcej osób potrzebuje ona do działu promocji. Jednak na tym oferty się nie kończą, zainteresowani pisaniem tekstów mogą zgłaszać się ze swoim CV.

Studenci przechodzili od stanowiska do stanowiska z zaciekawieniem. W razie wątpliwości można było się skontaktować z dr Nataszą Lubik-Reczek z wydziałowego Zakładu Systemów Politycznych.

Fot. Bartłomiej Najtkowski

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*