Wybory, czy kolejny odcinek „Gry o tron”?

Wkrótce, 21 kwietnia, druga tura wyborów prezydenckich na Ukrainie. Jeżeli ufać sondażowi przeprowadzonemu 9-14 kwietnia 2019  przez Ratinggroup.ua,  pierwszeństwo nadal utrzymuje komik i aktor Wołodymyr Zełenski – 72,2%, obecny prezydent Petro Poroszenko ma 25,4% poparcia.

Intrygująco zapowiada się 19 kwietnia o 19 na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Już wiadomo, że tam właśnie do  debaty wyborczej obu kandydatów.  Na swoim kanale YouTube W. Zełenski oficjalnie potwierdził możliwość pobrania bezpłatnego biletu na to wydarzenie dzisiaj rano. Jednak już w pierwszej godzinie strona się zawiesiła, a po kolejnych kilku – biletów już nie było.

Kampania wyborcza nie minęła bez czarnego piaru z obu stron. Międzynarodową opinię, według ukraińskiego portalu Stana.ua, oburzyło stworzenie czarnego PR wokół  pożaru Notre Dame. Red. Taras Berezowec napisał na swoim profilu na Facebooku: „Generalnie,  Macron musi cieszyć się, że po przyjeździe Zełenskiego została spalona tylko Notre Dame. Chociaż mógłby też Pałac Jelezejski płonąć”. Warto przypomnieć, że przed tragedią do Paryża udali się obaj kandydaci na rozmowę z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Po tym spotkaniu  popłynęła fala negatywnych skojarzeń pożaru z kandydatem Zełenskim. Szybka była reakcja na te komentarze francuskiego posła w ukraińskim parlamencie, Isabelle Dumont, która stwierdziła na Twitterze, że wstyd o tym tak pisać.

Fot. kadr z kanału YouTube TSN 1+1.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*