Po raz piąty o chorobach rzadkich

„Spotkanie z niespotykanymi – V Poznański Dzień Chorób Rzadkich” – tak zatytułowana jest konferencja naukowa organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Genetyki Medycznej oraz Katedrę i Zakład Genetyki Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Odbędzie się ona 24 lutego 2024 roku w formie online na platformie ClickMeeting.

„Spotkanie z niespotykanymi” to cykl wydarzeń, które organizujemy co roku celem szerzenia wiedzy o chorobach rzadkich. W lutym 2024 odbędzie się już V Poznański Dzień Chorób Rzadkich, niezmiennie otwierający drzwi do tak trudnego i wymagającego szczególnej wiedzy zagadnienia. Z racji tego, że jest to konferencja studencka postanowiliśmy popularyzować i upowszechniać temat chorób rzadkich przede wszystkim wśród młodych adeptów sztuki lekarskiej. Schorzenie uznaje się za chorobę rzadką, jeśli dotyka ono nie więcej niż 5 na 10.000 osób, stąd bardzo ważnym aspektem jest przedstawienie jak największej liczby takich przypadków.

Znaczną część tego wydarzenia stworzą studenci kierunków medycznych z całej Polski, którzy będą mogli przedstawić w formie prezentacji multimedialnej swoje doświadczenie z pacjentem cierpiącym na chorobę rzadką. Część drugą konferencji przejmą przedstawiciele stowarzyszeń na rzecz osób z chorobami rzadkimi oraz osoby właśnie dotknięte unikatowym schorzeniem.

Konferencja skierowana jest do studentów, lekarzy, diagnostów, biotechnologów, ludzi zajmujących się nauką oraz wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy z zakresu medycyny na poziomie eksperckim, jak i ogólnym.

Szczegóły: www.ump.edu.pl