Pierwszy taki w Wielkopolsce

Już przyjmuje małych pacjentów – pierwszy w Wielkopolsce SOR pediatryczny. Funkcjonuje on przy Wielkopolskim Centrum Pediatrii, znajdującym się przy ulicy Wrzoska.

Otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego usprawni pomoc chorym dzieciom. Najmłodsi pacjenci są diagnozowani na nowym oddziale, a w przypadku skomplikowanych i poważnych schorzeń przyjmowani do szpitala oraz kierowani do specjalistów.

Wcześniej funkcjonowała tylko Izba przyjęć, przyjmowało dwóch lekarzy, którzy badali chorych i przekierowywali ich na odpowiednie oddziały. Na nowo otwartym SOR-ze dyżurować będzie trzech lub czterech lekarzy medycyny ratunkowej. Będą oni wspierani przez szpitalnych chirurgów, ortopedów, laryngologów, pediatrów i pielęgniarki.

Jak mówi Urszula Łaszyńska, rzeczniczka Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu powstanie SOR-u przyspieszy i usprawni udzielanie pomocy potrzebującym dzieciom. Triaż segreguje chorych ze względu na stan zdrowia. Pacjent przyjeżdżający na SOR na początku trafia do rejestracji, następnie do sali triażowej, gdzie jest mu nadawany jeden z pięciu priorytetów pilności – czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony lub niebieski. Triaż ma priorytetyzować pacjentów, by pomóc najpierw tym w najcięższym stanie.

Na oddziale znajduje się także sala obserwacyjna, obszar resuscytacyjno-zabiegowy i Sala Intensywnej Terapii.

Fot. Dominika Stodulna

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*