Pięć kąpielisk

Od 12 czerwca mieszkańcy mogą wybrać się na plażowanie i kąpiel pod czujnym okiem ratowników. Do ich dyspozycji pozostają kąpieliska w Kiekrzu, Krzyżownikach, Strzeszynku, nad Rusałką oraz Maltą, czynne od godziny 10 do 18. W tym czasie służbę będzie pełniło jednocześnie 2 ratowników. W weekendy nad Rusałką i w Strzeszynku obsada ratownicza zostanie dodatkowo wzmocniona.

Korzystając z atrakcji oraz pięknej letniej pogody, należy pamiętać, by respektować ostrzeżenia i polecenia ratowników, a zwłaszcza nie pozostawiać dzieci do 10 lat bez opieki. Służby ratownicze apelują również, by po spożyciu alkoholu nie wchodzić do wody. Przy kąpieliskach zabronione jest także grillowanie, można jednak korzystać ze zlokalizowanych w pobliżu punktów gastronomicznych.

Wypoczynek oraz zabawa w wodzie są bardzo przyjemne, ale nie zapominajmy, że jakość wody wpływa na nasze zdrowie.  Każdorazowo przed sezonem jej badania pod kątem bezpieczeństwa osób kąpiących się wykonuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. W trakcie sezonu co kilka tygodni wodę badać będzie również organizator kąpielisk, czyli Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji. W przypadku wykazania nieprawidłowości i zagrożenia zdrowia, będą podejmowane interwencje, a kąpieliska zamykane na podstawie decyzji służb sanitarno-epidemiologicznych.

Fot. A. Ciereszko https://posir.poznan.pl/obiekty/malta/kapielisko

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*