Fort pełen atrakcji

Na terenie poznańskiego Fortu VI odbywał się (12-13 czerwca) Piknik historyczny „Pod Bronią”. Była możliwość zwiedzania fortyfikacji wraz z jej podziemiami.

W wydarzeniu uczestniczyło wiele grup rekonstrukcji historycznej, które przygotowały dioramy nawiązujące do I i II wojny światowej. Mogliśmy zobaczyć na przykład członków grup: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Ehrhardt M17,  GRH Tuła, GRH Strzelcy im. 31 Pułku Strzelców Kaniowskich i SRH 173rd Chosen Company. Umundurowani żołnierze z epoki chętnie dzielili się z odwiedzającymi swoją wiedzą historyczną oraz nadawali spotkaniu niesamowity klimat.

Głównym punktem wydarzenia był dziedziniec z fosą. Fort VI właśnie w tym miejscu witał odwiedzających go poznaniaków pojazdami z epoki, sklepikami z gadżetami i antykami militarnymi oraz stanowiskiem dla koneserów wojskowej grochówki czy kiełbasy z grilla opalanego drewnem. Obserwując przybyłych gości, widać było, że z dużym zaciekawieniem poznawali historię XIX wiecznej budowli, a najmłodsi przeżywali wspaniałą podróż w czasie za sprawą świetnej organizacji wystaw oraz aranżacji  fortecznych wnętrz.

Równolegle z piknikiem odbył się Zlot Kolekcjonerów Broni Palnej. Eksponaty zostały wystawione w podziemiach. Broń, z racji swojej autentyczności, znajdowała się w zabezpieczonych gablotach.

Przyjemny odbiór wydarzenia zakłócała nieco zmienna pogoda. Z przerwami padał bardziej lub mniej obfity deszcz.

Fot. Błażej Górczak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*