Nowe „armaty” w Poznaniu

Zarówno Lech, jak i Warta wzmocniły się w ostatnich dniach nowymi napastnikami. Do Lecha dołączył Ukrainiec Oleksij Khoblenko, natomiast na Drogę Dębińską powrócił Paweł Piceluk.

Rodak lewego defensora Lecha, Wołodymyra Kostewycza, trafił do Lecha na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Czornomorca Odessa, w którym ośmiokrotnie trafił do siatki w 19 spotkaniach w obecnych rozgrywkach Premier Lihi. Urodzony w Rosji 24-latek to były młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a piłkarsko wychował się w akademii Dynama Kijów.  Na trykocie Khoblenki widnieć będzie numer „11”, którego poprzednim posiadaczem był król strzelców Ekstraklasy w minionym sezonie, Marcin Robak (kilka miesięcy temu zamienił Poznań na Wrocław).

Fani z Ogródka będą mogli natomiast już niedługo podziwiać Pawła Piceluka, który do Poznania trafił z I-ligowego Rakowa Częstochowa. Na zapleczu Ekstraklasy rozegrał 6 spotkań i popisał się jednym trafieniem. O wiele lepiej wspominać będzie poprzedni sezon, gdy grając na tym samym poziomie co Warta, znalazł drogę do bramki 11 razy jako zawodnik Olimpii Elbląg. Zawodnik ten barw „Zielonych” bronił już dwukrotnie, wiosną 2012 roku i w sezonie 2013/14.

Fot: www.wartapoznansa.pl/www.lechpoznan.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*