Koniec strzeleckiej posuchy?

Prezes poznańskiego Lecha potwierdził szczęśliwą i długo wyczekiwaną nowinę. Do drużyny Kolejorza dołączy nowy zawodnik, którym jest ukraiński napastnik, Oleksij Chobłenko. Wśród kibiców zapanowała radość i oczekiwanie na debiut snajpera.

Lech zawodnika na razie tylko wypożyczył. Istnieje jednak możliwość jego zakupu po sezonie. Ukrainiec ma 23 lata i obecna runda była jego najlepszą w karierze. Po kilkunastu rozegranych meczach zajmuje on drugie miejsce w klasyfikacji strzelców ligi ukraińskiej. To bardzo duży sukces młodego i wciąż jeszcze rozwijającego się napastnika. Wiek i aktualna dyspozycja były kluczowym aspektem, który skusił włodarzy Lecha do takiej transakcji. Poznańska drużyna od wielu kolejek nie grzeszy skutecznością, a napastnik w dobrej formie poszukiwany był od dłuższego czasu.

Obserwatorzy porównują nowy nabytek Lecha do swojego byłego zawodnika, obecnego reprezentanta Polski, Łukasza Teodorczyka, który na głębokie wody wypłynął właśnie z poznańskiej drużyny. Jak twierdzą eksperci, Ukrainiec jest jednak zdecydowanie bardziej kreatywny w polu karnym, nie polega tylko na podaniach od kolegów, ale sam również potrafi cofnąć się i poszukać rozegrania akcji. Oby te przepowiednie się spełniły, bo strzelecka posucha w Poznaniu trwać dłużej nie może.

Fot. www.lechpoznan.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*