Niewidzialne Kolegium rekrutuje

Stowarzyszenie działające na rzecz wspierania rozwoju intelektualnego i społecznego  polskich  studentów i doktorantów Collegium Invisible prowadzi nową rekrutację. Składa się ona z dwóch etapów. Pierwszy kończy się 10 marca.

Co roku CI organizuje programy edukacyjne i naukowe oparte na indywidualnej praktyce nauczania. Program Tutorialny jest unikatowy, ponieważ członkowie stowarzyszenia nawiązują bezpośrednią współpracę z naukowcami z polskich i zagranicznych ośrodków akademickich.  Organizuje się również Szkołę Letnią, Wioskę Olimpijską. Są to intensywne obozy edukacyjne, podczas których doktoranci, studenci oraz rozpoczynający studia maturzyści przez ponad tydzień tworzą eksperymentalną intelektualną wspólnotę. Te  i inne programy koordynowane są przez władze stowarzyszenia. Nawiązują również współpracę z różnymi organizacjami na świecie.

Do dnia 10 marca 2019 r. trwa pierwszy etap rekrutacji do Collegium Invisibile. Mogą wziąć w niej udział osoby studiujące na polskich uczelniach po pierwszym roku studiów pierwszego stopnia oraz osoby studiujących za granicą, które posiadają polskie obywatelstwo, nie ma granicy wieku. Nie mogą aplikować doktoranci.

Rekrutacja składa się z dwóch etapów. W pierwszym ocenie podlega nadesłany formularz oraz praca pisemna o charakterze naukowym. Drugim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna z kandydatem, mająca na celu sprawdzenie  jego predyspozycji i motywacji kandydatów.

Niewidzialne Kolegium jest organizacją niezależną działającą na zasadach non-profit. Tworzy sieć kontaktów między różnymi krajami, uczelniami i dziedzinami wiedzy. Jest jedną z bardziej nowoczesnych form poszerzania swojej edukacji.

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*