Kręć kółkiem w MPK

Zostań jednym z nas” to film przygotowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Miejski przewoźnik w ten sposób chce przyciągnąć nowych pracowników. Przede wszystkim kierowców autobusów.

Film wyświetlany jest na 150 monitorach w poznańskich tramwajach i autobusach oraz w lokalnej telewizji, także na facebookowym profilu MPK, na YouTube. Pracownicy opowiadają o sobie, swojej pracy i o jej zaletach. Do zatrudnienia się  w MPK Poznań zachęcają kierowcy: Rafał, który twierdzi, że praca odpowiada jego charakterowi. Joasia, której poprzednie prace nie sprawiały przyjemności i dopiero w obecnej odnalazła to, co lubi. Jacek, który ceni poczucie stabilizacji. Ania, która nie nudzi się w pracy. Donat, który lubi spokój w pracy i się w niej relaksuje. Władysław, który lubi pracować z ludźmi.

Nie trzeba mieć kursu prawo jazdy kategorii D, aby zostać kierowcą autobusu, takowy można ukończyć za darmo w ramach przeszkolenia – zapewnia Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK. Oprócz tego w filmie mówi sie  o bogatym pakiecie socjalnym, stabilnym zatrudnieniu i jego różnorodności.  Firma stawia na kobiety. Pań za kółkiem autobusu czy sterami tramwaju w Poznaniu jest coraz więcej.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*