Niepokonani w sezonie 2016/17

Drużyna U20 prowadzona przez Przemysława Szurka z kompletem zwycięstw awansowała do turnieju finałowego Mistrzostw Polski i nadal pozostaje niepokonaną drużyną w sezonie 2016/17.

Na warszawskim Ursynowie Biofarm Basket Junior Poznań rozegrał trzy spotkania. Dwaj pierwsi rywale nie sprawili poznaniakom większych problemów. Spotkanie z Czarnymi Słupsk to 40 minut konsekwentnej budowy przewagi, która na koniec meczu wyniosła aż 44 punkty. Mecz z MKS Dąbrową Górniczą, choć ostatecznie wygrany wysoko, na początku nie układał się po myśli trenera Szurka. Na początku 2. kwarty, kiedy rywale prowadzili 23:18, nastąpił  jednak przełom i poznaniacy zdobyli aż 20 punktów z rzędu, co rozstrzygnęło dalsze losy spotkania.

Najwięcej emocji dostarczył ostatni mecz – z gospodarzem UKS Gim 92 Ursynów Warszawa. Przez większość pierwszej połowy prowadzenie utrzymywało się po stronie warszawiaków. W drugiej odsłonie spotkania więcej punktów zdobywał BBJP, jednak nie udało się uzyskać przewagi na tyle wyraźnej, aby móc spokojnie oczekiwać końca rozgrywki. A kiedy na 1:19 przed końcem meczu przewaga BBJP wzrosła do 10 punktów, wydawało się, że wynik jest już rozstrzygnięty. Warszawiacy jednak się nie poddali i 16 sekund przez końcową syreną zniwelowali straty do zaledwie 3 punktów! W tym momencie zapewne niejednemu kibicowi drużyny Biofarm Basket Junior mocno podskoczyło ciśnienie. Na szczęście, celne rzuty wolne Dawida Gruszczyńskiego przypieczętowały trzecie zwycięstwo Juniorów i pierwsze miejsce w Grupie II MP U20.

Serdeczne gratulacje dla całej drużyny za awans do finałów MP, a szczególnie dla Szymona Ryżka, który zdobył MVP turnieju półfinałowego w Warszawie, a także dla Mikołaja Kurpisza, Dawida Gruszczyńskiego oraz Wojciecha Frąckowiaka za otrzymane wyróżnienia.

Finały Mistrzostw Polski U20 rozpoczną się 22 lutego 2017. Biofarm Basket Junior Poznań w Grupie A zmierzy się Treflem Sopot, Asseco Gdynia i Rosą Sport Radom.

,

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*