Jeszcze nie tego lata

Wielu poznaniaków, tradycyjnie już, letnie wakacje spędza w nadbałtyckich miejscowościach województwa zachodniopomorskiego. W tym czasie prowadzące tam drogi są bardzo zatłoczone, zwłaszcza w weekendy.  

Jeszcze na początku II kwartału 2019 na stronie obwodnicy Wałcza widniała data ukończenia jej budowy – 25 maja 2019. Kierowcy, jak i mieszkańcy tego malowniczego miasta, spodziewali się, że odetchną z ulgą. Że nie będzie już nieprzerwanego strumienia samochodów na ulicach, a nawet 45-minutowy przejazd nimi niebawem należeć będzie do przeszłości. Niestety, płonne to były nadzieje. Pewnego dnia zniknęła ta data ze strony. Z różnych stron słychać było, że opóźnienie jest murowane. Najlepiej w takiej sytuacji zapytać u źródła. Oto odpowiedź  w tej sprawie udzielona przez rzecznika prasowego Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:

„Nie ma możliwości ukończenia obwodnicy Wałcza jeszcze tego lata. Zaawansowanie prac wynosi około 85 %, ale zakres robót realizowanych przez wykonawcę jest ograniczony. Wykonawca został wezwany do poprawienia. Pod względem technologicznym istnieje możliwość zakończenia inwestycji jeszcze w tym roku, ale do tego potrzebna jest odpowiednia mobilizacja wykonawcy.” Mateusz Grzeszczak

Na zdjęciu:  W połowie czerwca na obwodnicy Wałcza prowadzono prace związane z frezowaniem nawierzchni DK 10 od strony Piły.

Fot. http://www.obwodnicawalcz-dk10.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*