Na scenie berlińskiego Admiralspalast

Jutro o godzinie 17 rozpoczyna się berlińska premiera dramatu muzycznego „Irena”. Teatr Muzyczny w Poznaniu pokaże spektakl o Irenie Sendlerowej w Admiralspalast w Berlinie. Ten projekt ma dla całego zespołu szczególne znaczenie.

„Irena” to spektakl w reżyserii Briana Kite’a o I. Sendlerowej. Ta polsko-amerykańska produkcja miała swoją prapremierę w sierpniu 2022 roku, w 80. rocznicę częściowej likwidacji warszawskiego getta i śmierci Janusza Korczaka. Kompozytorem muzyki do tego dramatu muzycznego jest laureat Grammy Włodek Pawlik.

Po znakomitych recenzjach i świetnym przyjęciu przez publiczność, zostaliśmy zaproszeni, by pokazać ten spektakl w Teatrze Polskim w Warszawie w 80. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim w marcu ubiegłego roku. Wśród gości znalazło się ponad stu, zaproszonych przez MSZ, przedstawicieli Korpusu Dyplomatycznego akredytowanego w Warszawie. W spektaklu uczestniczyła też Elżbieta Ficowska, uratowana z getta przez Irenę Sendlerową. Po każdym z warszawskich spektakli adresowała swoją wspaniałą przemowę do zebranej publiczności. Elżbieta Ficowska zadeklarowała swój udział w berlińskiej premierze.

Berlińska premiera „Ireny” finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jej współorganizatorami są Ambasada Polska w Niemczech, Instytut Polski w Berlinie oraz Niemiecki Instytut Spraw Polskich w Darmstadt.

Na zdjęciu: Oksana Hamerska. Fot. Dawid Stube

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*