Będzie także przemarsz senatów

Zapraszamy całą społeczność uniwersytecką na uroczyste obchody 105-lecia Uniwersytetu Poznańskiego w dniach 6-7 maja br. Szczegóły dotyczące jubileuszowych wydarzeń dostępne są na stronie https://amu.edu.pl/105lat.

Koncert Majowy odbędzie się we wtorek, 7 maja, o godz. 18:30 w Auli UAM (ul. H. Wieniawskiego 1). Wystąpi Chór Akademicki UAM pod dyrekcją Beaty Bielskiej wraz ze specjalnym gościem, Magdą Umer. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane najpopularniejsze utwory z tekstami Agnieszki Osieckiej (Uciekaj moje serce, Małgośka czy Zielono mi) przeplatane wspomnieniami i narracją Magdy Umer. Całość poprowadzi prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz. Obowiązuje wstęp za zaproszeniami. UWAGA! Wszystkie wejściówki na koncert zostały wydane. Brak miejsc.

7 maja zapraszamy także na upamiętniający powstanie Uniwersytetu Poznańskiego przemarsz senatów UAM, UMP, UPP i AWF z siedziby PTPN (ul. Mielżyńskiego) do Collegium Minus, gdzie odbędzie się uroczyste posiedzenie senatów uczelni o wspólnym rodowodzie.

Zachęcamy również do udziału w seminarium naukowym 105 lat Uniwersytetu Poznańskiego: pamiętając o przeszłości, patrzymy w przyszłość, które odbędzie się 6 maja o godz. 11:30 w sali imienia prof. Ludwiki Izabeli Dobrzyńskiej-Rybickiej (sala XVII) w Collegium Minus. Wcześniej zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica poświęcona pierwszej profesorce na poznańskiej uczelni.

Więcej informacji o obchodach 105-lecia UP, w tym program wydarzenia, znajduje się na stronie: https://amu.edu.pl/105lat

Fot. Andrzej Piechocki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*