Na granicy bankructwa?

Klub piłkarski ,,Sparta” Szamotuły wydał w ostatnich dniach oświadczenie na swojej stronie Facebookowej, które odbiło się szerokim echem. Głównym jego tematem są problemy finansowe oraz konflikt z władzami miasta.

Kłopoty ,,Sparty” trwają od dobrych kilku lat. Pomimo wsparcia lokalnych, jak i międzynarodowych sponsorów oraz osób prywatnych, klub nadal nie może uporać się z dużymi wydatkami. Głównym kosztem pochłaniającym dochód piłkarskiej reprezentacji miasta, jest wynajem obiektów sportowych od… miasta.

W oświadczeniu działacze ,,Sparty” przyznają, że dotacja którą otrzymali na działalność w roku 2023 od Rady Miasta wynosiła 60.000 złotych. Sęk w tym, że kwota, którą klub musiał zapłacić Centrum Sportu Szamotuły, spółce skarbu miasta, wyniosła 54.000 złotych, według danych z faktur opublikowanych w oświadczeniu. Efektem tego jest zadłużenie się klubu u CSS, a także groźba wypowiedzenia umowy najmu.

Działania klubu takie jak utworzenie grupy młodzieżowej, awans do wyższej ligi rozgrywkowej, podniesienie atrakcyjności meczów i przyciąganie coraz większej liczby kibiców na stadion, nie stanowią dla miasta argumentu. Dalsze kroki działaczy nie są znane, oprócz tego, że rozważają wycofanie się z rozgrywek. Kolejne oświadczenie ,,Sparty” poznamy już na początku nowego roku.

Grafika: Facebook Sparta

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*