Lewandowski na… ścianie

Komentuje się jeszcze decyzję o odwołaniu plebiscytu Złotej Piłki, organizowanego przez France Football. Swój plebiscyt postanowiła zorganizować rosyjska redakcja portalu Sports.ru. Triumfował w nim Robert Lewandowski, który, w ramach wygranej, uhonorowany został ogromnym muralem na ścianie warszawskiej kamienicy.

Plebiscyt nie przypominał systemu, jaki stosuje się w Złotej Piłki. Portal zestawiał po kolei wszystkich piłkarzy w parach, by ostatecznie wybrać, który spośród nich był lepszy w sezonie 2020. Wyszło na to, że Lewandowski był wybierany najczęściej. Wyjątkowa jest nagroda za wygranie plebiscytu. Ze względu na pandemię, nie wchodzi w grę  gala. Redakcja wespół z bukmacherem Parimatch postanowili zatem… wynająć ścianę na budynku w Alei Solidarności 72 w Warszawie. Tam, wynajęty również przez nich, artysta namalował mural przedstawiający w roli głównej Roberta Lewandowskiego jako najlepszego zawodnika na świecie w 2020 roku. Mural będzie można oglądać do 30 listopada.

Redaktor naczelny serwisu,  Ivan Kalashnikov przyznaje, że: „Lewandowski absolutnie zasłużył na Złotą Piłkę. Miał doskonały sezon, wygrał wszystko, był najlepszym strzelcem Ligi Mistrzów. Tak naprawdę nie miał konkurencji. Jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, więc w Rosji jest popularny. Oczywiście, więcej ludzi zna Messiego i Ronaldo, ale piłka nożna jest sportem nr 1 w Rosji, więc większość fanów piłki nożnej zdecydowanie wie, że Lewandowski to światowej klasy piłkarz”

Do nietypowej nagrody odniósł się Robert Lewandowski, umieścił krótkie wideo na Twitterze, w którym dziękuje Sports Russia za tak niesamowitą niespodziankę, o czym portal Sports.ru poinformował na swojej stronie (na zdjeciu).

10 najlepszych piłkarzy według czytelników portalu Sports.ru

 

  1. Robert Lewandowski – 122.930 głosów
  2. Kevin de Bruyne – 109.241
  3. Leo Messi – 108.621
  4. Cristiano Ronaldo – 107.014
  5. Kylian Mbappe – 102.097
  6. Mohamed Salah – 100.680
  7. Manuel Neuer – 93.886
  8. Sadio Mane – 92.870
  9. Neymar – 92.162
  10. Thomas Mueller – 90.732

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*