Komedia, zjadliwa satyra i… list miłosny

Już tylko niecały tydzień. 3 lipca ukaże się polskie wydanie powieści „Odd hours” Ani Bas. „Nocna zmiana” brawurowo łączy zmysł obserwacji Doroty Masłowskiej i humor rodem z kartek Dziennika Bridget Jones.

Londyńskie życie Gosi Golab to pasmo klęsk. Chłopak złamał jej serce. Praca na kasie niszczy jej duszę. Rozwód rodziców rujnuje jej finanse, bo ojciec regularnie prosi o pieniądze. W dodatku współlokatorka oskarża ją o morderstwo (Gosia to wie, bo regularnie czyta jej pamiętnik). Gosia jednak się nie poddaje. Postanawia zmienić swoje życie. Przecież wszechświat nagradza dobrych ludzi. No właśnie… problem w tym, że Gosia Golab nie jest szczególnie dobrym człowiekiem.

„Nocna zmiana” brawurowo łącząca zmysł obserwacji Doroty Masłowskiej i humor rodem z kartek Dziennika Bridget Jones, to anglojęzyczny debiut powieściowy znanej z „Pisma” Ani Bas. Doceniony przez zachodnią prasę, jest w równym stopniu komedią, zjadliwą satyrą społeczną i listem miłosnym skierowanym do wszystkich zmagających się z życiem emigrantów i ich rozdartych między ojczyznami dzieci.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*