Najlepiej znają bank centralny

„Złote Szkoły NBP” to ogólnopolski, flagowy program edukacyjny NBP skierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych mający na celu popularyzację wiedzy z ekonomii.

Znamy wyniki tegorocznej – III edycji programu, która przebiegała pod hasłem „Poznajemy bank centralny”. Do programu zgłosiło się 406 szkół, które w ciągu ostatnich miesięcy realizowały zadania programu, m. in. lekcje z ekonomią,  szkolne debaty, spotkania z ekspertami i warsztaty uczniowskie o tematyce związanej z bankowością centralną. Łącznie w tego typu zajęciach udział wzięło 173.350 uczestników.

W tegorocznej edycji tytuł „Złotej Szkoły NBP” zdobyło 267 szkół. Łącznie 126 szkół zdobyło nagrody za najlepiej przeprowadzone zadania programu. Przyznano 100 nagród po 2000 zł – za najlepiej wykonane wszystkie trzy zadania edycji (po 50 nagród dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych) oraz 24 nagrody za I miejsce (10 000 zł), II miejsce (8000 zł), III miejsce (6000 zł) i po jednym wyróżnieniu (4000 zł) w trzech kategoriach zadań za najlepiej zrealizowaną lekcję z ekonomią, debatę szkolną i warsztat uczniowski, w dwóch oddzielnych pulach: dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Nagrodę Prezesa NBP oraz Nagrodę Specjalną zdobyły odpowiednio: KOSTKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie (na zdjęciu) oraz Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej.

Obecnie w Polsce jest 546 „Złotych Szkół NBP” w 359 miejscowościach. Przeprowadzono łącznie 15.000 zajęć poświęconych ekonomii, w których udział wzięło 430.628 uczestników.

Więcej informacji: III edycja programu Złote Szkoły NBP rozstrzygnięta! | Narodowy Bank Polski – Internetowy Serwis Informacyjny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*