Jutro świętujemy 75. urodziny

Biblioteka Raczyńskich wznawia także działalność kulturalną –  od poniedziałku zapraszamy na  wystawę „Niech żyje Pippi!”, którą  świętujemy 75. urodziny  jednej z najbardziej niezwykłych bohaterek literatury dla dzieci. Wystawa została przygotowana przez Astrid Lindgren Company, Instytut Szwedzki i Ambasadę Szwecji w Polsce i prezentowana będzie w Galerii Atanazego (wejście od Biblioteki dla dzieci)  do 28 sierpnia.

 Po przerwie wracają też CZYTATY. W niemal każdą  sobotę sierpnia i września zapraszamy na taras biblioteki. Obowiązują zapisy pod adresem:  zapisy@bracz.edu.pl, więcej informacji o spotkaniu oraz zasadach uczestnictwa   na naszej stronie http://www.bracz.edu.pl/event/czytaty-wracaja/

Nadchodzący tydzień to też dwa wydarzenia w sieci. We wtorek (4 sierpnia o 16.30) inaugurujemy  nowy cykl Biblioteka dla seniora. Od sierpnia do grudnia w każdy pierwszy wtorek miesiąca zaprosimy na spotkanie z piosenką w wersji online.  Dla naszych widzów przygotowaliśmy dwie prelekcje prof. Joanny Maleszyńskiej oraz trzy koncerty, prezentujące różne oblicza piosenki. Zaczynamy do koncertu chóru Poznańskie Senioritki, które pod kierownictwem muzycznym  Ewy Wodzyńskiej i z towarzyszeniem Tomasza Grdenia, zaprezentują szlagiery międzywojenne i światowe przeboje. Wydarzenie będzie dostępne na Facebooku Biblioteki oraz Bibliotecznym kanale na YouTube.

 W czwartek  zapraszamy na literacką wędrówkę śladami  wileńskich poetów. Razem z Katarzyną Węglicką, autorką kresowych gawęd, przejdziemy się po Wilnie polskich romantyków i twórców XX wieku. Poznamy ścieżki Mickiewicza, Kraszewskiego, Gałczyńskiego, Iłłakowiczówny i Miłosza.  Sprawdzimy, jak pisali  i wciąż piszą o Wilnie polscy literaci.  Premiera 6 sierpnia o 18 na YouTube  Biblioteki Raczyńskich oraz profilu  Pracowni-Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego na Facebooku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*