Jeszcze jeden przedpremierowy. Pojutrze

Kino Pałacowe w CK Zamek – pokaz przedpremierowy filmu Justine Triet ,,Anatomia Upadku”. Sala pełna, co wskazuje na duże zainteresowanie nowym filmem francuskiej reżyserki.

Nie jest to zaskoczeniem, jeśli brać pod uwagę nagromadzenie pozytywnych opinii od momentu światowej premiery w maju ubiegłego roku. Po filmie ,,Sybilla’’ z 2019 roku, ,,Anatomia upadku” jest wejściem Justine Triet na wyższy poziom. Film doceniony został w Cannes, gdzie odebrała, jako trzecia w historii kobieta, Złotą Palmę. Podczas zeszłotygodniowej ceremonii wręczenia Złotych Globów produkcja wygrała w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny oraz Najlepszy scenariusz.

W głównej roli świetna Sandra Hüller, która pracowała już wcześniej z Justine Triet. Na ekranie także Swann Arlaud (jako Vincent) i Milo Machado Graner w roli młodego Daniela. I to właśnie między innymi obsada ,,Anatomii upadku” zwróciła uwagę osób, które miały okazję obejrzeć film: ,,Aktorstwo jest dużym atutem tego filmu i to nie tylko Sandra Hüller w głównej roli, ale praktycznie każdy bohater jest tam naturalny i autentyczny” stwierdziła uczestniczka przedpremiery. ,,Spodziewałam się po prostu kryminału czy thrillera i, owszem, mamy niewyjaśnioną śmierć i proces sądowy, ale jest to przede wszystkim wielopoziomowa opowieść o rodzinie jako całości oraz o każdym z jej członków osobno”.

W Kinie Pałacowym kolejny pokaz przedpremierowy w czwartek, 8 lutego. ,,Anatomia upadku’’ na stałe w polskich kinach od 23 lutego.

Foto: kadr z filmu https://www.youtube.com/watch?v=p8jiyTRfTFM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*