Wkrótce w nowej lokacji

W poznańskiej galerii Avenida (od 22 września 2023) można zanurzyć się w fascynującym świecie pająków. Stanowiska edukacyjne, prelekcje i ponad 35 terrariów z pajęczakami – to nie jedyne atrakcje!

Spotkać można tutaj nawet przedstawiciela jednego z największych na całym świecie pająków – ptasznika Theraposa stirmi. Ale ptaszniki, czarne wdowy i tarantule to nie jedyna atrakcja. Są również terraria ze skorpionami oraz różnymi gatunkami owadów, które są pożywieniem dla pająków.

Jak informują organizatorzy, wystawa jeździ po miastach, aby pokazać ludziom, że pająki (wbrew powszechnej opinii) nie są strasznymi i morderczymi istotami. Zachęcają przy tym do zwiedzania nie tylko entuzjastów tych małych stawonogów, ale również osoby cierpiące na arachnofobię. Szczególnie mile widziane są dzieci, które interesuje świat tych małych, lecz niezwykle negatywnie postrzeganych zwierząt.

Pomoc w leczeniu lęku oferuje gościom wystawy Basia – ptasznik czerwonokolanowy, który o pełnych godzinach wyjmowany jest z terrarium. Pająka można wziąć na ręce i posłuchać prelekcji o jego wyjątkowych cechach gatunkowych. Przy wystawie pracują głównie młodzi ludzie – pasjonaci biologii i pajęczaków. – To jest świetna i ciekawa praca. Mimo że z pająkiem nie można nawiązać więzi, to fajnie jest je po prostu obserwować i ogromną satysfakcję przynosi mi pomaganie ludziom, którzy się ich boją – opowiada Kasia Wysocka.

Choć wystawa w Avenidzie niebawem zostanie zamknięta, jej pracownicy zapowiedzieli, że będzie ona nadal funkcjonować w Poznaniu, w nowej lokacji.

Fot. Malwina Tratwal

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*